ראשי קוראנט פרק 13 מה נאמר למי שעשה עבודה יפה לטובת הכלל?
מה נאמר למי שעשה עבודה יפה לטובת הכלל?
פרק 13

وَقَالُوا الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي صَدَقَنَا وَعْدَهُ وَأَوْرَثَنَا الْأَرْضَ نَتَبَوَّأُ مِنَ الْجَنَّةِ حَيْثُ نَشَاء فَنِعْمَ أَجْرُ الْعَامِلِينَ (سورة الزمر, آية 74)

יגידו, התהילה לאלוהים אשר קיים נאמנה את אשר הבטיח, והוריש לנו את הארץ. נשב בגן עדן באשר נאבה. מה טוב הוא שכר העמלים (סורת החבורות, פסוק 74).

 

מוחמד החליט לנצל את מעמדו כמורה בכיתה י' ואת העובדה שהתלמידים חייבים לעשות עבודת התנדבות וגייס אותם לצבוע את המרפאה של היישוב.

 

הרבה זמן חיכה להזדמנות הזאת והנה סוף-סוף הוא לא צריך לשלם בעבור העבודה. וצבע הוא בטוח שיצליח להשיג. כל פעם שהוא נכנס למרפאה הוא מרגיש את ההזנחה ואיש לא עושה דבר. בפעמים הרבות שפנה אל המועצה קיבל תמיד את אותה התשובה, "אין כסף". לאחר כמה שיחות טלפון עם חברות צבעים הוא הצליח להשיג תרומה של צבע. הוא ארגן את התלמידים והודיע להם שבחודש הבא הם יעבדו בצביעה כל יום שישי.

כך הלכה והתקדמה העבודה משבוע לשבוע והקירות נראו נקיים יותר. מוחמד גייס עוד שתי תלמידות בעלות כישרון ציור והן קישטו בציוריהן את פינת הילדים. אנשי הכפר שמחו מאוד למראה עיניהם ושייח' הכפר פנה אל מוחמד ואמר לו, "כל הכבוד". הוא הוסיף ואמר, "מה טוב הוא שכר העמלים".

הסבר: יוזמה זו של תרומה לכלל חסרה במקומות רבים. הרבה אנשים יכולים לקבל על עצמם את האחריות וליזום עשייה מסוג זה באופן שכולם ירוויחו מכך אולם רק מעט נוהגים כמוחמד. כדי להתנהג כמוהו על הפרט להאמין שהוא יכול להזיז דברים בכוחות עצמו ולא להיכנע לתחושת חוסר האונים השולטת במקומות רבים. יוזמות רבות היו יכולות לצאת אל הפועל ולהועיל לחברה אילו האמינו אנשים הרבה יותר בכוחם להזיז דברים ולשנות ולא היו חוששים להיות יוצאי דופן. יפה נהג שייח' הכפר שבירך את מוחמד בפסוק המתאים מן הקוראן.